Το Σάββατο 8 Ιουλίου 2023 στις 12 το μεσημέρι, πραγματοποιήθηκε  με επιτυχία στο Πανεπιστήμιο της Πάτρας η συνάντηση των φοιτητών των εισακτέων του 1977 στο Φυσικό Πάτρας.  Κατά την συνάντηση η οποία έλαβε χώρα στην αίθουσα συνεδριάσεων του Φυσικού Τμήματος απηύθυναν χαιρετισμό ο Κοσμήτορας της Σχολής Θετικών Επιστημών κ. Γεώργιος Παπαθεοδώρου και ο Πρόεδρος  του Τμήματος Φυσικής κ. Ανδρέας Καζαντζίδης.

Στη συνέχεια οι συμφοιτητές  του 1977 ξεναγήθηκαν στο Εργαστήριο Μετεωρολογίας και Φυσικής της Ατμόσφαιρας από τον Καθηγητή κ. Ανδρέα Καζαντζίδη, στο Εργαστήριο Ηλεκτρονικής από τον Καθηγητή κ. Βασίλη Αναστασόπουλο και στα Φοιτητικά Εργαστήρια του Τμήματος Φυσικής από το μέλος του Ειδικού Διδακτικού Προσωπικού κ. Κώστα Κατσιδήμα.

Ακολούθησε γεύμα σε παραλιακό κέντρο στο Ρίο όπου οι παλαιοί συμφοιτητές θυμήθηκαν τα παλαιά και αντάλλαξαν απόψεις για το σημερινό  Πανεπιστήμιο της Πάτρας.

Οι συμμετέχοντες θέλουν να ευχαριστήσουν τις Πρυτανικές Αρχές για την γενικότερη υποστήριξη που παρείχαν στη συνάντησή τους. Ειδικότερα οι συμμετέχοντες έμειναν ικανοποιημένοι τόσο για  την φιλοξενία της συνάντησής τους στο χώρο του Πανεπιστημίου και ειδικότερα στο χώρο του Φυσικού Τμήματος όσο για την δημοσιότητα που έδωσε το Πανεπιστήμιο της Πάτρας στο γεγονός της επανασύνδεσής τους.

Α Δημοσίευση Β Δημοσίευση

Α Δημοσίευση Β Δημοσίευση